آبگرفتگی وسیل شهرستان بندرترکمن روستاهای خواجه نفس و چارقلی و دهنه

فرماندار ترکمن:
تخلیه ساکنین 7 روستای گرفتار سیل به نقاط امن به پایان رسید

فرماندار شهرستان ترکمن گفت: عملیات تخلیه زنان و کودکان 7 روستای گرفتار سیل در این شهرستان به نقاط امن به پایان رسیده است.
" حاجی گلدی کر" افزود: بصیرآباد، چاراوغلی، خواجه نفس، دهنه 1 و 2 و کملر و دامشلی از جمله روستاهایی هستند که در معرض سیل قرار دارند.
رییس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان ترکمن یادآور شد: 5 دستگاه اتوبوس نیز برای انتقال دیگر افراد به محل های امن مستقر شده است.
وی تصریح کرد: مساجد، سالن های ورزشی و مکان های سرپوشیده دیگری نیز برای استقرار سایر ساکنین این روستاها اماده است.
وی یادآور شد: مدارس هفت روستای مجاور گرگانرود امروز تعطیل بود و فردا نیز تمامی مدارس این روستاها تعطیل است.
وی تصریح کرد: بالا آمدن آب رودخانه گرگان رود، موجب تخلیه روستاهای حاشیه این رودخانه شده است.
بارندگیهای روزهای اخیر و سرزیرشدن سد گلستان یک موجب شد تا 10 هزار روستایی بندرترکمن در معرض خطر سیل قرار گیرند و هفت روستای این شهرستان از سکنه تخلیه شوند.
فرماندارگنبدکاووس: وحدت نتایج بسیار درخشانی داشته است
فرماندار گنبدکاووس گفت: وحدت یکی از ثمرات نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی به شمار می رود و نتایج درخشانی در پی داشته است
غلامعلی سوسرایی" با بیان اینکه، یکدلی و اتحاد در هر زمینه ای موفقیت ببار می آورد، افزود: بسیاری از موفقیت های بدست آمده بعد از انقلاب اسلامی به خاطر وحدت مردم، گروهها و اقشار مختلف است.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه های امام خمینی (ره) از آغاز نهضت اسلامی تا زمان حیات مبارکش وحدت بین مسلمانان بود تا بتوانند توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کنند.
او گفت: بسیاری از مشکلات فراروی مسلمین در سطح جهان ناشی ازفقدان وحدت دربین مسلمین است. سوسرایی بابیان اینکه، با گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ، ندای وحدت در بین مسلیمن درحال گسترش است ، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همانند امام خمینی (ره) بر وحدت بین مسلمین تا کید می کند.
وی گفت: دشمنان اسلام و مسلمین با براه انداختن برخی فرقه های افراطی در صدد هستند تا آنان را با برخی مسایل سطحی مشغول کرده و افکار عمومی مسلمین را از مشکلات اساسی و مشترکشان منحرف کنند.
فرماندار گنبدکاووس، افراط گرایی القاعده و طالبان و نیز جنایات گروهک ریگی را در این راستا قلمداد کرد و گفت: مردم سنی و شیعه ایران با درک صحیح و اصولی از شرایط فعلی هرگز تحت تاثیر اقدامات این گروهک قرار نگرفته و متفقا آن را محکوم کردند.
سوسرایی، تاکیدات فراوان مقام معظم انقلاب اسلامی را در خصوص وحدت شیعه و سنی یکی از راهبردهای اساسی نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت: پیگیری وحدت از سوی جمهوری اسلامی یک سیاست گذرا نیست بلکه خواست قلبی تک تک مسوولین نظام است.
او به تاسی از فرمایشات رهبری انقلاب در خصوص تفرقه افکنان در بین شیعه و سنی گفت: این افراد نه شیعه ونه سنی بوده و اصلا مسلمان نیستند.
فرماندار گنبدکاووس به وضعیت وحدت در بین مسلمانان سنی و شیعه این شهرستان اشاره کرد و گفت: وحدت بین مردم این شهرستان در سطح کشور بی نظیر است.
وی گفت:مسلمانان شیعه و سنی این شهرستان در برابر مشکلات متحد بوده و هرگز به هیچ تفرقه افکنی مجال فعالیت نمی دهند.
سوسرایی ، وجود روحانیون و چهره های شاخص در بین اهل سنت و شیعه این منطقه را در تحکیم وحدت موثر خواند و گفت: روحانیون ، بزرگان و معتمدین این خطه از گذشته دور تاکنون در این راستا تلاشهای فراوانی به عمل آورده اند.
شهرستان 290 هزار نفری گنبدکاووس در شرق گلستان یکی نقاطی است که جمعیت شیعه و سنی آن از سالیان طولانی در صلح و صفا و برادری در کنار هم زندگی می کنند.
منبع:‌گلستان استیت

/ 2 نظر / 14 بازدید
mosafer

از همکاری کلیه مسئولان کمال تشکر را داریم و

mosafer

ازهمکاری کلیه مسئولان کمال تشکر را داریم وامیدواریم که همیشه موفق باشند.