شرکت های غواصی

(Professional Association of Diving Instructor (PADI
 

انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی با بیش از 40 سال سابقه‌ در سال 1966میلادی توسط دو تن از غواصان نیروی دریایی آمریکابه نامهای آقای رالف اریکسون و آقای جان کرونین و با هدف آموزش غواصی به روشی نوین و بدور از نظامیگری که در آن سال‌ها رایج بود تاسیس گردید.

این موسسه با الهام گرفتن از روش تدریس نوین و سیستم آموزشی آمریکا وبا همکاری بسیاری از دانشگاههای سراسر جهان و نیز استفاده از روش‌های میهمان نوازانه هتل‌ها جهت سرویس‌ دهی به گردشگران، موفق به طراحی متدی جدید در آموزش غواصی گردید که نتایج آن گسترش روز افزون این تفریح سالم در بین جوامع و ملل مدرن و پیشرفته جهان گردیده است. به طوری که این موسسه موفق به تصاحب عددی معادل 75%از کل آموزش غواصی در سراسر جهان را شده است.

امروزه این موسسه با دارا بودن 5300 مرکز غواصی در 180 کشور جهان ونیزحدود 130 هزار مربی مجرب و متبحر، نقش بسزایی را در صنعت توریست جهانی با ارائه فعالیتهای غواصی ایمن و کارآمد در سراسر جهان ایفا می‌کند و استاندارد جدیدی را در امر اکوتوریست که در راس آن شعار ایمنی قرار دارد و مورد استقبال تعداد بیشماری از ساکنین این کره خاکی قرارگرفته را ارائه می‌نماید.

امروزه  PADI نهادی راهبردی در آموزش غواصی جهان برشمرده می شود. این نهاد با بیش از 40 سال تجربه و دارا بودن بیشترین مراکز غواصی در سراسر گیتی و وسایل کمک آموزشی بسیار متعدد خدماتی را فراهم آورده است تا شما بتوانید به آسانی در هرکجای این کره خاکی غواصی را آموخته و به غواصی بپردازید.

 آموختن غواصی و انجام غوصهای تفریحی با مربیان PADI در مراکز غوص آن میتواند در شکوفائی استعدادهای آموزشی ، علمی، عملی ، تجربی و نیز کمک به احیای محیط زیست دریائی کمک کند. این مهم در چهار کلمه : آموزش Education، تجربه Experience، تجهیزات Equipment و محیط زیست Environment و توسط مربیان PADI در قالب دوره های آموزش غواصی PADI به علاقه مندان ارائه میگردد.

( Scuba School International (SSI سازمان SSI به دنبال علاقه شدید چند غواص مشتاق به قصد فراهم ساختن امکان یادگیری Scuba Diving برای همگان بوجود آمد و توسعه یافت.در سال 1970 این سازمان توسط Robert(Bob) Clark پایه گذاری شد که هم اکنون با 40 سال تجربه یکی از معتبرترین سازمانهای غواصی در دنیا است.خدمات SSI شامل آموزش ، ارائه مدارک بین المللی ، تامین منابع آموزشی مختص غواصان و مربیان غواصی ، ایجاد مراکز غواصی و محل اقامت غواصان در سراسر دنیا می باشد.
این سازمان دارای 30 دفتر کار در مناطق مختلف دنیا و بیش از 2400 سایت غواصی در 110 کشور جهان بوده و مطالب آموزشی را با 25 زبان مختلف ارائه می دهد.
 سازمان SSI ارائه دهنده برنامه های آموزشی غواصی بین المللی در تمام سطوح است که از اسنورکلینگ و غواصی مبتدی شروع شده و با داشتن بیش از 30 دوره تخصصی ، تا دریافت مدارج مربی گری پیش می رود.
 گواهینامه تمام این دوره های آموزشی از طریق شعبه های بین اللملی و معتبر این سازمان نظیر EUF ،RSTC ، CUA به غواصان ارائه می شود.مرکز اصلی SSI در شهر Colorado امریکا است.
 سازمان SSI وجه تمایز خود را بر اساس 5 مورد زیر تعریف می کند:
 1- دارای مراکز غواصی واجد شرایط بر اساس تضمین کیفیت در سراسر جهان
 2- ارائه گواهینامه معتبر بین المللی
 3- مربیان تنها مجاز به آموزش در مراکز اختصاصی SSI می باشند.
 4- گستردگی سایتهای غواصی در سراس دنیا
 5- نظارت منظم بر مراکز غواصی و مربیان مربوطه

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.divessi.com مراجعه شود.

منبع:سایت/www.ghavas.com/

/ 1 نظر / 20 بازدید
محمدرضا منوچهرتلوری

سلام ! ضمن تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت (س) ، امام حسن مجتبي (ع) ، به استحضار دوست گرامي ام مي رسانم كه - بعد از 6 ماه حضور در شهر هاي تهران و شيراز به استان برگشتم و در جمعيت هلال احمر بندرگز فعاليت مي كنم . - گرچه دير وقت است و وقت نشد تمام مطالب وبلاگ زيبا جالب و جامع و منحصر به فرد شما را مطالعه كنم ولي بدان كه باز هم به وبلاگ زيبا تان سر مي زنم . - در برنامه هاي پيش رو ما را هم قابل بدانيد در خدمت تان هستيم . -به اميد ديدار سپاس