غرق شدن 4نفر در ساحل نوکنده و آبشار شیرآباد

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان اعلام کرد: جسد سه نفر از هموطنان که در سواحل بندرگز غرق شده بودند، از آب بیرون آورده شد.

فرهاد میقانی گفت: در اجرای طرح امداد و نجات در سواحل دریا، روز چهارم تیر ماه گزارشی از غرق شدن سه نفر در آبهای سواحل بندرگز دریافت شد و بلافاصله تیمهای امداد و نجات این جمعیت به جست و جو پرداختند.
به گفته وی، بلافاصله پس از دریافت این گزارش در ساعت 17، یک تیم جست و جو و نجات از پایگاه امداد دریایی این شهرستان با یک فروند قایق نجات 4 و یک تیم تجسس از مرکز استان به همراه یک فروند قایق "جیمینی" به محل اعزام شدند و عملیات تجسس را با همکاری نیروهای مردمی و انتظامی برای پیدا کردن این افراد آغاز کردند.
وی اضافه کرد: در نهایت دو جسد در ساعت 9 صبح و یک جسد در ساعت 12 روز بعد یعنی پنجم تیر ماه پیدا و برای انجام مراحل قانونی تحویل نیروی انتظامی شد.
وی ادامه داد: در این عملیات 7 پرسنل، 13 امدادگر، 2 دستگاه وانت کمک دار، یک دستگاه خودرو وانت نیسان، یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی سواری، یک فروند قایق نجات 4 به همراه یک فروند قایق "جیمینی" به کارگیری شد.
میقانی در ادامه گفت: "ام البنین ملاح" 19ساله، "ساره ملاح" 39 ساله و "مریم رستمی" 18ساله سه نفری بودند که در این حادثه جان خود را از دست دادند.
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان افزود: همچنین در روز پنجم تیر ماه در پی گزارش دریافتی از شهردار "خان ببین" مبنی بر سقوط و غرق شدن فردی از آبشار اول شیرآباد، بلافاصله پس از بررسی و تکمیل اطلاعات، یک تیم جست و جو در عمق و غواصی از مرکز استان به همراه یک تیم امدادی از شهرستان آزادشهر با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شده و اقدام به جست و جو کردند.
به گفته میقانی، پس از 10دقیقه تلاش غواصان جسد فرد مذکور از آب خارج و برای انجام مراحل قانونی تحویل نیروی انتظامی شد.
وی اظهار داشت: در این عملیات 4 نفر پرسنل که 2 نفر غواص بودند به همراه 9 امدادگر که 2 نفر از آنان نیز غواص بودند به همراه 3 ست کامل غواصی، یک دستگاه خودروی پیکاپ، یک دستگاه خودروی سواری و یک دستگاه آمبولانس به کارگیری شده بود.
وی یادآور شد: در این حادثه "محمد رخشانی" 25 ساله جان خود را از دست داد

 

غواصی در آبشار شیرآباد

 

 

 

 

غواصی در آبشار شیرآباد

/ 0 نظر / 17 بازدید