بهترین و کامل ترین و دقیق ترین سایت هواشناسی در ایران!

Iran-Weather-Climate-map

در صفحه اول این سایت، یک نقشه زیبا از کشور عزیزمان ایران قرار دارد که با توجه به وضعیت جاری آب و هوایی هر استان بر روی آن نمادهایی قرار گرفته است(تصویر بالا). در بالای این شکل نیز، نام روزهای هفته نوشته شده است که شما با کلیک بر روی آن می توانید از وضعیت روزهای آینده نیز باخبر شوید. جالب اینجاست که این سایت وضعیت 5 تا 6 روز آینده که می شود همان هفته آینده را نیز پیش بینی می کند!

هواشناسی دقیق تر...

حالا شاید با خودتان گفته باشید که این نقشه و پیش بینی های صورت گرفته برای هر شهر یا استان خیلی کلی و اجمالی می باشد  و استفاده زیادی نمی توان از آن کرد؛ اما نگران نباشید، برای مشاهده دقیق تر وضعیت آب و هوایی هر استان همراه با شهرستانهای تابعه آن، کافیست در جعبه جستجوی این سایت، نام محل مورد نظر خود را وارد نموده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید تا نتایج به شما نشان داده شود. البته از طریق نقشه نیز، فقط کافیست بر روی عدد مربوط به دما که کنار هر شهر نوشته شده است کلیک کنید تا به بخش مخصوص آن شهر وارد شده و پیش بینی های مربوط به امروز و روزهای آینده آنرا مشاهده فرمایید. (تصویر زیر)

shiraz-climate-weather

پیش بینی از روی تصاویر و نقشه ماهواره ای...

حالا با تفاسیر فوق، اگر بازهم این پیش بینی های آنلاین وضعیت آب و هوا را خیلی قبول ندارید(!) بر روی گزینه تصویر ماهواره واقع در صفحه اول کلیک فرمایید. در این بخش، وضعیت عبور ابرهای باران زا و... از روی کشورمان، به فاصله هر 3 ساعت یکبار در روز جاری و فردای آن روز به شما نشان داده خواهد شد. (تصویر زیر)

Iran-Weather-Climate-Cloud-map

پیش بینی وضعیت آب و هوایی 125986 منطقه در ایران!

از طریق گزینه ای با همین عنوان(125986 منطقه)، شما می توانید از وضعیت تصویری آب و هوایی همین تعداد منطقه در کل کشور، به تفکیک استان مورد نظر خود با خبر شوید!

ابزاری برای وب مسترها...

وبسایت ایران هوا، پا را از یک سایت نمایش پیش بینی آنلاین وضع هوا، فرا تر گذاشته و امکانی را در اختیار صاحبان وبسایتها و وبلاگها قرار می دهد تا با استفاده از کدی که از طریق گزینه ویدجت(Widget) در اختیار آنها قرار می گیرد، آنها را قادر سازند تا جدیدترین تغییرات در وضعیت آب و هوای شهرها و یا استان مورد نظرشان را در وبسایتشان نشان دهند.

پیش بینی های منطقه ای...

دلمان نمی خواست که مطلب طولانی شود، اما از طرف دیگر هم دلمان نمی خواهد مطلب ناگفته ای باقی بماند! در این وبسایت گزینه ای با عنوان هواشناسی افغانستان وجود دارد که با کلیک بر روی آن، همه امکانات ذکر شده فوق برای این کشور نیز در دسترس خواهد بود. حالا چرا افغانستان انتخاب شده ما هم بی خبریم! راستی یک چیز دیگر، پس از ورود به بخش هواشناسی افغانستان، در بالای صفحه لینکهایی مربوط به کشورهایی نظیر اردن، یمن، بحرین، تونس، عربستان صعودی، عراق، سوریه، لبنان، قطر، کویت، لیبی، مصر، مغرب و... وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک از آنها وضعیت هواشناسی آن کشورها با امکانات ذکر شده فوق در اختیارتان قرار می گیرد که این امکان، برای عزیزانی که مسافرتهای آسیایی می کنند و یا وضعیت تجارتشان و... به نوعی به آب و هوای این کشورها بستگی دارد، خیلی مفید واقع خواهد شد.

اطلاعات اضافه تر...

از دیگر اطلاعات جالب توجهی که این سایت در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد، نمایش گرمترین، سردترین و طوفانی ترین(از نظر سرعت باد) شهرهای ایران در روز جاری است که می توانید آنها را در پایین سایت و زیر نقشه مشاهده فرمایید.

منبع:‌سایتwww.city-links.ir

لینک سایت:

http://www.havairan.com

/ 2 نظر / 946 بازدید

جالبه که در سایت یاد شده روز هفته با تاریخ هماهنگ نیست

کرمی

باسلام متاسفانه به عرض می رساند طی 20 سال گذشته و با مرور سایت های مختلف سایت هوا ایران به شدت غیر دقیق ودارای اشتباهات زیادی می باشد به جای ان سایت www.accuweather.com/ را پیشنهادمی کنم موفق باشید