رضا حاجیلری
Contact me
My Profile
Blog Author(s) رضا حاجیلری
Previous Months Home Archive فروردین ٩٤ بهمن ٩٢ فروردین ٩٢ آبان ٩۱ شهریور ٩۱ آذر ٩٠ آبان ٩٠ تیر ٩٠ اردیبهشت ٩٠ فروردین ٩٠ اسفند ۸٩ بهمن ۸٩ دی ۸٩ آبان ۸٩ مهر ۸٩ شهریور ۸٩ تیر ۸٩ خرداد ۸٩ اسفند ۸۸ بهمن ۸۸ تیر ۸۸ خرداد ۸۸ بهمن ۸٧ More ...
      امداد و نجات در سیلاب و غواصی استان گلستان (ارائه اطلاعات در خصوص عمليات هاي جستجو‏ و امداد و نجات در سیلاب و غواصی و ...)
بهترین و کامل ترین و دقیق ترین سایت هواشناسی در ایران! by: رضا حاجیلری

باور بفرمایید این تیتر را برای جلب توجه انتخاب نکرده ایم!Laughing وبسایت ایران هوا (HavaIran) واقعا یکی از کاملترین وبسایتهای هواشناسی در سطح وب می باشد که به شکلهای گوناگون سعی دارد یک هواشناسی دقیق از وضع آب و هوای روز جاری و حتی روزهای آینده را به صورت آنلاین به مخاطبانش نشان دهد. این وبسایت دارای ابزارهای مختلفی برای انجام اینکار می باشد که در ادامه مطلب به ارائه توضیحاتی راجع به آن پرداخته ایم:


Iran-Weather-Climate-map

در صفحه اول این سایت، یک نقشه زیبا از کشور عزیزمان ایران قرار دارد که با توجه به وضعیت جاری آب و هوایی هر استان بر روی آن نمادهایی قرار گرفته است(تصویر بالا). در بالای این شکل نیز، نام روزهای هفته نوشته شده است که شما با کلیک بر روی آن می توانید از وضعیت روزهای آینده نیز باخبر شوید. جالب اینجاست که این سایت وضعیت 5 تا 6 روز آینده که می شود همان هفته آینده را نیز پیش بینی می کند!

هواشناسی دقیق تر...

حالا شاید با خودتان گفته باشید که این نقشه و پیش بینی های صورت گرفته برای هر شهر یا استان خیلی کلی و اجمالی می باشد  و استفاده زیادی نمی توان از آن کرد؛ اما نگران نباشید، برای مشاهده دقیق تر وضعیت آب و هوایی هر استان همراه با شهرستانهای تابعه آن، کافیست در جعبه جستجوی این سایت، نام محل مورد نظر خود را وارد نموده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید تا نتایج به شما نشان داده شود. البته از طریق نقشه نیز، فقط کافیست بر روی عدد مربوط به دما که کنار هر شهر نوشته شده است کلیک کنید تا به بخش مخصوص آن شهر وارد شده و پیش بینی های مربوط به امروز و روزهای آینده آنرا مشاهده فرمایید. (تصویر زیر)

shiraz-climate-weather

پیش بینی از روی تصاویر و نقشه ماهواره ای...

حالا با تفاسیر فوق، اگر بازهم این پیش بینی های آنلاین وضعیت آب و هوا را خیلی قبول ندارید(!) بر روی گزینه تصویر ماهواره واقع در صفحه اول کلیک فرمایید. در این بخش، وضعیت عبور ابرهای باران زا و... از روی کشورمان، به فاصله هر 3 ساعت یکبار در روز جاری و فردای آن روز به شما نشان داده خواهد شد. (تصویر زیر)

Iran-Weather-Climate-Cloud-map

پیش بینی وضعیت آب و هوایی 125986 منطقه در ایران!

از طریق گزینه ای با همین عنوان(125986 منطقه)، شما می توانید از وضعیت تصویری آب و هوایی همین تعداد منطقه در کل کشور، به تفکیک استان مورد نظر خود با خبر شوید!

ابزاری برای وب مسترها...

وبسایت ایران هوا، پا را از یک سایت نمایش پیش بینی آنلاین وضع هوا، فرا تر گذاشته و امکانی را در اختیار صاحبان وبسایتها و وبلاگها قرار می دهد تا با استفاده از کدی که از طریق گزینه ویدجت(Widget) در اختیار آنها قرار می گیرد، آنها را قادر سازند تا جدیدترین تغییرات در وضعیت آب و هوای شهرها و یا استان مورد نظرشان را در وبسایتشان نشان دهند.

پیش بینی های منطقه ای...

دلمان نمی خواست که مطلب طولانی شود، اما از طرف دیگر هم دلمان نمی خواهد مطلب ناگفته ای باقی بماند! در این وبسایت گزینه ای با عنوان هواشناسی افغانستان وجود دارد که با کلیک بر روی آن، همه امکانات ذکر شده فوق برای این کشور نیز در دسترس خواهد بود. حالا چرا افغانستان انتخاب شده ما هم بی خبریم! راستی یک چیز دیگر، پس از ورود به بخش هواشناسی افغانستان، در بالای صفحه لینکهایی مربوط به کشورهایی نظیر اردن، یمن، بحرین، تونس، عربستان صعودی، عراق، سوریه، لبنان، قطر، کویت، لیبی، مصر، مغرب و... وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک از آنها وضعیت هواشناسی آن کشورها با امکانات ذکر شده فوق در اختیارتان قرار می گیرد که این امکان، برای عزیزانی که مسافرتهای آسیایی می کنند و یا وضعیت تجارتشان و... به نوعی به آب و هوای این کشورها بستگی دارد، خیلی مفید واقع خواهد شد.

اطلاعات اضافه تر...

از دیگر اطلاعات جالب توجهی که این سایت در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد، نمایش گرمترین، سردترین و طوفانی ترین(از نظر سرعت باد) شهرهای ایران در روز جاری است که می توانید آنها را در پایین سایت و زیر نقشه مشاهده فرمایید.

منبع:‌سایتwww.city-links.ir

لینک سایت:

http://www.havairan.com

  Comments ()
Recent Posts به یاد شهدا نیایش درد گوش در غواصان غواصی و مفاصل بیماریهای غواصی ناشی از تغییرات فشار+تصویر تفکر و عبادت جریان های شکافنده دعوت به ارائه مقاله جهت سومین نشست علمی کاربردی جمعیت هلال احمر شهرستان علی آباد دعوت به ارائه مقاله جهت نشست های علمی کاربردی: بیماریهای مناطق سیل زده(تب تیفوئید)
My Tags غواصی (٩) بیماریهای غواصی (٥) فیزیولوژی غواصی (٥) غواصی هلال احمر گلستان (٤) بیماری (٤) سیلاب (۳) گلستان (۳) سیل (۳) برداشت فشار (۳) غریق در آب (۳) غواصی استان گلستان (۳) تبعات سیل پاکستان (۳) عملیات غواصی در گل رامیان (٢) امداد و نجات در سیلاب (٢) سیلاب پاکستان (٢) غرق شدگی (٢) استفاده از استخر (٢) غرق شدگی در دریا (٢) مرگ در دریا (٢) غرق (٢) gps (۱) پاکستان (۱) خـــــون (۱) فشار (۱) فوت (۱) شکافنده (۱) فشار خون (۱) جریان شکافنده (۱) gis (۱) حوادث و سوانح (۱) بییماری سل (۱) نجات غریق (۱) هیپوترمی (۱) بیماریهای سیلاب (۱) خواجه نفس (۱) سیل ترکمن (۱) ماهیان خطرناک (۱) ماهیان سمی (۱) جانوران خطرناک دریا (۱) خطرناک دریا (۱) پوستر آموزشی (۱) پوستر سیلاب (۱) تصاویر سیلاب (۱) غریق در روستای میاندره (۱) غرش شدن در ساحل نودکنده (۱) غریق در آبشار شیرآباد (۱) بیمارهای شنا (۱) مقدمه ای بر gps (۱) تصاویر ماهواره ای ناسا از سیل پاکستان (۱) نجات در رودخانه (۱) نجات در آبهای خروشان (۱) تجهیزات نجات در رودخانه (۱) تجهیزات نجات در سیلاب (۱) سیل پاکستان (۱) تیم جستجو و نجات در سیلاب (۱) امداد در سیلاب (۱) نجات در سیلاب (۱) ترکیب گازها در غواصی (۱) تنفس در غواصی (۱) گازهای تنفسی در غواصی (۱) نیازهای غواصی (۱) الزامات غواصی (۱) جدول برداشت فشار (۱) برداشت فشار غواص (۱) رانکارد شناور (۱) برانکارد آبی (۱) درد گوش در غواصان (۱) درد گوش در غواصی (۱) بیماری‌ فشار و غواصی (۱) مناطق آبی استان گلستان (۱)
My Friends http://ukdivers.com/ http://www.118ba118.com/ http://www.daneshema.com/index.html http://www.seaandsea.com/ اطلاعات مختلف دریایی و عالی آموزش غواصي بسيار زيبا و جالب باشگاه كوهنوردي شهيد وركش بانك اطلاعات پزشكي پاراست بانك مقالات امداد و نجات پایگاه اطلاع رسانی پزشکان ایران پرورش و نگهداري زنبور عسل تجهيزات غواصي تجهيزات غواصي كرسي تيم غواصي و نجات در سيلاب استان همدان جامعه اطلاعات ايرانيان دريافت فايل تجهيزات ست نجات وبر سازمان پدافند غيرعامل ايران سازمان مديريت بحران تهران سايت پروفسور سلطان زاده سایت طب دریایی شركت پتزل شركت تخصصي غواصي شركت لوكاس غواصي پدي غواصي در ايران فدراسيون جهاني صليب سرخ و هلال احمر فدراسيون نجات غريق ايران فدراسيون نجات غريق جهاني كامل ترين سايت وضعيت جوي ايران برا ي يك هفته مركز آموزش هاي آبي ايران موسسه زلزله نگاری ایران پایگاه اطلاع رسانی امداد دریایی