رضا حاجیلری
Contact me
My Profile
Blog Author(s) رضا حاجیلری
Previous Months Home Archive فروردین ٩٤ بهمن ٩٢ فروردین ٩٢ آبان ٩۱ شهریور ٩۱ آذر ٩٠ آبان ٩٠ تیر ٩٠ اردیبهشت ٩٠ فروردین ٩٠ اسفند ۸٩ بهمن ۸٩ دی ۸٩ آبان ۸٩ مهر ۸٩ شهریور ۸٩ تیر ۸٩ خرداد ۸٩ اسفند ۸۸ بهمن ۸۸ تیر ۸۸ خرداد ۸۸ بهمن ۸٧ More ...
      امداد و نجات در سیلاب و غواصی استان گلستان (ارائه اطلاعات در خصوص عمليات هاي جستجو‏ و امداد و نجات در سیلاب و غواصی و ...)
شرکت های غواصی by: رضا حاجیلری

(Professional Association of Diving Instructor (PADI
 

انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی با بیش از 40 سال سابقه‌ در سال 1966میلادی توسط دو تن از غواصان نیروی دریایی آمریکابه نامهای آقای رالف اریکسون و آقای جان کرونین و با هدف آموزش غواصی به روشی نوین و بدور از نظامیگری که در آن سال‌ها رایج بود تاسیس گردید.

این موسسه با الهام گرفتن از روش تدریس نوین و سیستم آموزشی آمریکا وبا همکاری بسیاری از دانشگاههای سراسر جهان و نیز استفاده از روش‌های میهمان نوازانه هتل‌ها جهت سرویس‌ دهی به گردشگران، موفق به طراحی متدی جدید در آموزش غواصی گردید که نتایج آن گسترش روز افزون این تفریح سالم در بین جوامع و ملل مدرن و پیشرفته جهان گردیده است. به طوری که این موسسه موفق به تصاحب عددی معادل 75%از کل آموزش غواصی در سراسر جهان را شده است.

امروزه این موسسه با دارا بودن 5300 مرکز غواصی در 180 کشور جهان ونیزحدود 130 هزار مربی مجرب و متبحر، نقش بسزایی را در صنعت توریست جهانی با ارائه فعالیتهای غواصی ایمن و کارآمد در سراسر جهان ایفا می‌کند و استاندارد جدیدی را در امر اکوتوریست که در راس آن شعار ایمنی قرار دارد و مورد استقبال تعداد بیشماری از ساکنین این کره خاکی قرارگرفته را ارائه می‌نماید.

امروزه  PADI نهادی راهبردی در آموزش غواصی جهان برشمرده می شود. این نهاد با بیش از 40 سال تجربه و دارا بودن بیشترین مراکز غواصی در سراسر گیتی و وسایل کمک آموزشی بسیار متعدد خدماتی را فراهم آورده است تا شما بتوانید به آسانی در هرکجای این کره خاکی غواصی را آموخته و به غواصی بپردازید.

 آموختن غواصی و انجام غوصهای تفریحی با مربیان PADI در مراکز غوص آن میتواند در شکوفائی استعدادهای آموزشی ، علمی، عملی ، تجربی و نیز کمک به احیای محیط زیست دریائی کمک کند. این مهم در چهار کلمه : آموزش Education، تجربه Experience، تجهیزات Equipment و محیط زیست Environment و توسط مربیان PADI در قالب دوره های آموزش غواصی PADI به علاقه مندان ارائه میگردد.

( Scuba School International (SSI سازمان SSI به دنبال علاقه شدید چند غواص مشتاق به قصد فراهم ساختن امکان یادگیری Scuba Diving برای همگان بوجود آمد و توسعه یافت.در سال 1970 این سازمان توسط Robert(Bob) Clark پایه گذاری شد که هم اکنون با 40 سال تجربه یکی از معتبرترین سازمانهای غواصی در دنیا است.خدمات SSI شامل آموزش ، ارائه مدارک بین المللی ، تامین منابع آموزشی مختص غواصان و مربیان غواصی ، ایجاد مراکز غواصی و محل اقامت غواصان در سراسر دنیا می باشد.
این سازمان دارای 30 دفتر کار در مناطق مختلف دنیا و بیش از 2400 سایت غواصی در 110 کشور جهان بوده و مطالب آموزشی را با 25 زبان مختلف ارائه می دهد.
 سازمان SSI ارائه دهنده برنامه های آموزشی غواصی بین المللی در تمام سطوح است که از اسنورکلینگ و غواصی مبتدی شروع شده و با داشتن بیش از 30 دوره تخصصی ، تا دریافت مدارج مربی گری پیش می رود.
 گواهینامه تمام این دوره های آموزشی از طریق شعبه های بین اللملی و معتبر این سازمان نظیر EUF ،RSTC ، CUA به غواصان ارائه می شود.مرکز اصلی SSI در شهر Colorado امریکا است.
 سازمان SSI وجه تمایز خود را بر اساس 5 مورد زیر تعریف می کند:
 1- دارای مراکز غواصی واجد شرایط بر اساس تضمین کیفیت در سراسر جهان
 2- ارائه گواهینامه معتبر بین المللی
 3- مربیان تنها مجاز به آموزش در مراکز اختصاصی SSI می باشند.
 4- گستردگی سایتهای غواصی در سراس دنیا
 5- نظارت منظم بر مراکز غواصی و مربیان مربوطه

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.divessi.com مراجعه شود.

منبع:سایت/www.ghavas.com/

  Comments ()
درد گوش شایعترین مشکل غواصی by: رضا حاجیلری

درد گوش شایعترین مشکل غواصی با اسکوبا می‌باشد که بعضی از غواصان آن را با عنوان فشار گوش می‌شناسند. درد به علت اختلاف فشار بین گوش میانی و محیط بیرونی بوجود می‌آید. گوش میانی یک فضای پر از هوا است که از استخوان و پرده تیمپانیک یا پرده گوش تشکیل شده است و از طریق یک لوله‌ای به نام شیپور استاش به حلق متصل می‌شود. هوایی که از طریق شیپور استاش عبور می‌کند فشار گوش میانی را با فشار محیط خارجی به تعادل می‌رساند (یکسان می‌نماید). اگر شیپور استاش به خوبی کار نکند و در دو طرف پرده گوش اختلاف فشار ایجاد شود درد یا فشار گوش بوجود می آید.


Read More ...
  Comments ()
gpsچیست by: رضا حاجیلری

GPS یعنی سیستم موقعیت یاب جهانی این سیستم تشکیل شده است از یک شبکه 24 ماهواره ای در مدار زمین که توسط وزارت دفاع دولت آمریکا پشتیبانی میشود.
هـدف اصـلی و اولـیـه از طـراحـی GPS ، اهـداف نـظامـی بـوده امـا از ســال 1980 به بـعــد بـرای اسـتـفاده های غــیر نـــــظامی نیز در دسترس قرار گرفت.

 

GPS در تمام شرایط بصورت 24 ساعت در شبانه روز و در تمام دنیا قابل استفاده می باشد . و هیچ گونه بهائی بابت  این خدمات اخذ نمی شود.  


Read More ...
  Comments ()
Recent Posts به یاد شهدا نیایش درد گوش در غواصان غواصی و مفاصل بیماریهای غواصی ناشی از تغییرات فشار+تصویر تفکر و عبادت جریان های شکافنده دعوت به ارائه مقاله جهت سومین نشست علمی کاربردی جمعیت هلال احمر شهرستان علی آباد دعوت به ارائه مقاله جهت نشست های علمی کاربردی: بیماریهای مناطق سیل زده(تب تیفوئید)
My Tags غواصی (٩) بیماریهای غواصی (٥) فیزیولوژی غواصی (٥) غواصی هلال احمر گلستان (٤) بیماری (٤) سیلاب (۳) گلستان (۳) سیل (۳) برداشت فشار (۳) غریق در آب (۳) غواصی استان گلستان (۳) تبعات سیل پاکستان (۳) عملیات غواصی در گل رامیان (٢) امداد و نجات در سیلاب (٢) سیلاب پاکستان (٢) غرق شدگی (٢) استفاده از استخر (٢) غرق شدگی در دریا (٢) مرگ در دریا (٢) غرق (٢) gps (۱) پاکستان (۱) خـــــون (۱) فشار (۱) فوت (۱) شکافنده (۱) فشار خون (۱) جریان شکافنده (۱) gis (۱) حوادث و سوانح (۱) بییماری سل (۱) نجات غریق (۱) هیپوترمی (۱) بیماریهای سیلاب (۱) خواجه نفس (۱) سیل ترکمن (۱) ماهیان خطرناک (۱) ماهیان سمی (۱) جانوران خطرناک دریا (۱) خطرناک دریا (۱) پوستر آموزشی (۱) پوستر سیلاب (۱) تصاویر سیلاب (۱) غریق در روستای میاندره (۱) غرش شدن در ساحل نودکنده (۱) غریق در آبشار شیرآباد (۱) بیمارهای شنا (۱) مقدمه ای بر gps (۱) تصاویر ماهواره ای ناسا از سیل پاکستان (۱) نجات در رودخانه (۱) نجات در آبهای خروشان (۱) تجهیزات نجات در رودخانه (۱) تجهیزات نجات در سیلاب (۱) سیل پاکستان (۱) تیم جستجو و نجات در سیلاب (۱) امداد در سیلاب (۱) نجات در سیلاب (۱) ترکیب گازها در غواصی (۱) تنفس در غواصی (۱) گازهای تنفسی در غواصی (۱) نیازهای غواصی (۱) الزامات غواصی (۱) جدول برداشت فشار (۱) برداشت فشار غواص (۱) رانکارد شناور (۱) برانکارد آبی (۱) درد گوش در غواصان (۱) درد گوش در غواصی (۱) بیماری‌ فشار و غواصی (۱) مناطق آبی استان گلستان (۱)
My Friends http://ukdivers.com/ http://www.118ba118.com/ http://www.daneshema.com/index.html http://www.seaandsea.com/ اطلاعات مختلف دریایی و عالی آموزش غواصي بسيار زيبا و جالب باشگاه كوهنوردي شهيد وركش بانك اطلاعات پزشكي پاراست بانك مقالات امداد و نجات پایگاه اطلاع رسانی پزشکان ایران پرورش و نگهداري زنبور عسل تجهيزات غواصي تجهيزات غواصي كرسي تيم غواصي و نجات در سيلاب استان همدان جامعه اطلاعات ايرانيان دريافت فايل تجهيزات ست نجات وبر سازمان پدافند غيرعامل ايران سازمان مديريت بحران تهران سايت پروفسور سلطان زاده سایت طب دریایی شركت پتزل شركت تخصصي غواصي شركت لوكاس غواصي پدي غواصي در ايران فدراسيون جهاني صليب سرخ و هلال احمر فدراسيون نجات غريق ايران فدراسيون نجات غريق جهاني كامل ترين سايت وضعيت جوي ايران برا ي يك هفته مركز آموزش هاي آبي ايران موسسه زلزله نگاری ایران پایگاه اطلاع رسانی امداد دریایی